هاست ایران چیست؟

امروزه بسیاری از تجارت ها و شرکت های بزرگ نیازمند وب سایت های اینترنتی هستند. برای راه اندازی یک سایت نیازمند دو مورد می‌باشیم.

  • دامنه مناسب
  • میزبانی که در اصطلاح فنی به آن هاست گفته می شود.

شرکت های بسیار زیادی در سراسر دنیا هستند که به ارایه خدمات میزبانی وب می‌پردازند. در ایران نیز کمپانی های بزرگی به ارایه خدمات هاستینگ می‌پردازند. در صورتی که بیشتر بازدیدکنندگان از سایت شما از داخل کشور هستند بایستی هاست ایران تهیه نمایید. در این نوع خدمات داخلی کلیه امکاناتی که در یک Host خارجی ارایه می‌شود وجود دارد. سرورهای هاست ایران در داخل کشور و در دیتاسنترهای معتبری وجود دارند.

بنابراین پیشنهاد ما این است در صورتی که سرعت و بازدیدکنندگان داخل کشور بیشتری دارید از هاست داخلی استفاده کنید. در ادامه به صورت دقیق تر به مقایسه هاست ارزان اشتراکی ایران و هاست خارجی پرداخته ایم.

انواع هاستینگ ارائه شده در ایران از نظر سرویس

خدمات میزبانی وب ارائه شده در داخل کشور، از نظر نوع سرویس دهی به دو دسته تقسیم می شوند:

  1. هاست ایران اشتراکی
  2. هاست ایران اختصاصی

انواع هاستینگ در ایران از نظر سرویس

هاست ایران اشتراکی

در هاست اشتراکی ایران منابع سخت افزاری محدود بوده و منابع یک سرور فیزیکی بین چندین کاربر تقسیم می‌شود. به همین دلیل هاست اشتراکی ایران ارزان تر از هاست اختصاصی ایران است. در این نوع سرویس خدمات میزبانی کلیه موارد امنیتی در بالاترین حد ممکن از سمت سرور پیاده سازی می‌شود.

اقدامات امنیتی جهت جلوگیری از حملات اینترنتی در هاست اشتراکی توسط مدیران سرور انجام می‌شود. بنابراین شما به عنوان یک کاربر بایستی ارزان ترین هاستی که امکانات بالایی در اختیار شما قرار می‌دهد را خریداری کنید.

هاست ایران اشتراکی، هاست ارزان ایران

هاست ایران ارزان می‌تواند میزبان خوبی برای سایت های طراحی شده با انواع سیستم های مدیریت محتوا باشد. در میزبانی اشتراکی سرویس ایمیل نیز در کنار وبسایت به شما ارایه می‌شود.

در میزبانی اشتراکی داخل کشور شما می‌توانید گواهی ssl نصب کنید و سایت خود را در بالاترین حد امنیتی داشته باشید. Shared Hosting می‌تواند انتخاب مناسبی برای سایت های با ابعاد کوچک و متوسط باشد.

هاست ایران اختصاصی

در هاست اختصاصی ابری ایران منابع سخت افزاری بیشتری در مقایسه با هاست اشتراکی در اختیار شما قرار می‌گیرد. در هاست اشتراکی شما از طریق پروتکل ftp می‌توانید نسبت به انتقال اطلاعات خود اقدام نمایید. در هاست ارزان ایران شما می‌توانید یکی از مهمترین عوامل رتبه سایت یعنی سرعت میزبانی مناسب را داشته باشید.

معمولا در شرکت هایی که هاست ایران اشتراکی ارایه می‌دهند پشتیبانی 24 ساعت وجود دارد و کاربرانی که دارای هاست ایران ارزان هستند می‌توانند از خدمات واحد پشتیبانی در هر ساعت از شبانه روز استفاده نمایند.

مزایای هاست ایران چیست؟

در این قسمت مزایا و معایب هاست ایران را بررسی می‌کنیم.

در صورتی که ارگان و یا سازمان دولتی بزرگی هستید برای حفظ و نگه داری اطلاعات خود پیشنهاد می‌شود تا از هاست داخلی استفاده نمایید. استفاده از هاست خارجی با توجه به شرایط تحریمی کشور برای سایت های دولتی پیشنهاد نمی‌شود. به صورت خلاصه می‌توان مزایای میزبانی وب ایران را میزان پهنای باند و ترافیک بالا، دور ماندن از خطرات بلاک شدن اطلاعات و شرایط تحریمی کشور، حفظ امنیت و یکپارچگی بیشتر اطلاعات، سرعت بالاتر و همچنین قیمت پایین تر و ارزان تر نسبت به هاست های خارجی عنوان کرد.

در میزبانی ایرانی یکی از پارامترهایی که برای کاربران اهمیت دارد سرعت ping تایم است. یکی از دستورات مهمی که در دنیای شبکه جهت تست برقراری ارتباط با سرور استفاده می‌شود دستور ping است. اگر از این دستور استفاده کنید مشاهده می‌کنید در هاست داخلی زمان رسیدن بسته ها به سرور نسبت به نوع خارجی آن با سرعت بالاتری انجام می‌شود بنابراین توصیه اکید ما در مقایسه هاست ایران و هاست خارجی این است که در صورتی که تعداد بازدیدکنندگان شما از کاربران و شرکت های ایرانی هستند حتما از هاست داخلی استفاده نمایید.

مزایای هاست ایران چیست

مقایسه هاست ایرانی و خارجی

حال که به مزایای میزبانی داخلی پرداخیتم، در این قصمت قصد داریم بصورت تخصصی دو میزبانی داخلی و خارجی را بررسی کنیم.

میزان دسترس پذیری سرور ها

یکی از مواردی که در مقایسه  ایران و خارج مطرح می‌شود میزان در دسترس پذیری سرور ها است. هاست داخلی در دیتاسنترهای داخل کشور قرار گرفته و با توجه به اینکه بسیاری از شرکت های میزبانی در دیتاسنتر خود تیم های مدیریت سرور و سخت افزار مستقری دارند در صورتی که مشکل خاصی در سطح شبکه برای سرور های میزبانی وب مطرح گردد زمان بررسی و حل مشکل بسیار کمتر خواهد بود. درنتیجه رفع مشکلات در هاست ایرانی با سرعت بالاتری انجام می‌شود.

مقایسه هاست ایرانی و خارجی

میزان پهنای باند مورد استفاده

در حال حاضر با توجه به اقدامات وزارت ارتباطات در طول سالهای گذشته میزان پهنای باند و زیر ساخت ارتباطی کشور در بالاترین حد ممکن قرار گرفته و می‌توانیم ادعا کنیم شرایط ما در پهنای باند مورد استفاده در صنعت آی تی کشور در شرایط مطلوبی است. با توجه به ارزان بودن اینترنت در خارج از کشور میزان پهنای باند و ترافیکی که در هاست های خارجی در مقایسه با هاست ایران قرار می‌گیرد اندکی بیشتر است.

میزان پهنای باند مورد استفاده

تحریم های جاری در کشور

یکی دیگر از مواردی که در مقایسه هاست داخلی و خارجی مطرح می‌شود مباحث مرتبط با تحریم ها است. با توجه به اینکه ایران توسط کمپانی های بزرگ خارجی تحریم شده است پیشنهاد می‌شود در صورتی که اطلاعات امنیتی و حساس و مهمی دارید از هاست داخلی استفاده نمایید. در میزبانی های خارجی به دلایل شرایط تحریمی ممکن است اطلاعات و دیتای نگه داری شده در سرورها از بین روند بنابراین در صورتی که دیتا و اطلاعات بسیار مهمی قرار است در دیتابیس و فایل های سایت شما نگه داری شود مساله تحریم و همچنین امنیت بالای سرور های داخلی را در نظر بگیرید.

نتیجه گیری کلی:

در صورتی که می خواهید یک هاست ارزان با سرعت بالا و امنیت بیشتری داشته باشید پیشنهاد ما استفاده از هاست ایرانی است. در این سرویس ها با توجه به اینکه زیر ساخت ایجاد و نگه داری سرورها در داخل کشور است خدمات پشتیبانی مناسب تری در اختیار شما کاربران قرار خواهد گرفت. در صورتی که ملاک شما امنیت بالا است حتما از هاست اشتراکی ایران استفاده نمایید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *